High School Scoreboard For October 7th, 2021`


Boys Division II Districts (@ Catawba Island-Port Clinton)

TEAM SCORES (*State Qualifiers): 1. *Bryan 335 (Dauber 87, Huard 76, Hess 82, Shirkey 99, Brown 90); 2. * Galion 341; 3. Liberty-Benton 342; 4. Shelby 352; 5. Ottawa-Glandorf 353; 6. Swanton 354 (Swank 85, Betz 85, Rukieh 91, Bloom 93, O’Shea 101); 7. Ontario 363; 8. Wauseon 385 (Scherer 82, Gleckler 88, Schneider 104, Morr 111, Puehler 112); 9. Lake 385; 10.

TOP 10 INDIVIDUALS (*State Qualifiers): 1. *Brice McDaniel (Liberty-Benton) 74; 2. Noah Huard (Bryan) 76; 3. *Britton Hall (Bath) 77; 4. Jace Fast (Van Wert) 79; 5. Carson Fuka (Ottawa-Glandorf) 80; 6. Austin Hanni-Wells (Liberty-Benton) 81, Ryan Chapman (Ontario) 81, Josh Swartz (Clyde) 81; T9. Andy Scherer (Wauseon) 82, Nathan Hess (Bryan) 82, Owen Knapp (Upper Sandusky) 82, Nick McMullen (Galion) 82, Nate McMullen (Galion) 82

Boys Division III Districts (@ Stone Ridge-Bowling Green)

TEAM SCORES (State Qualifiers): 1. *Ottoville 317; 2. *Minster 322; 3. *Ottawa Hills 329; 4. *Kalida 331; 5. Allen East 332; 6. Archbold 332 (Rosebrook 73, Roth 76, Behnfeldt 90, Miller 93, Ryan 107); 7. Old Fort 334; 8. Van Buren 344; 9. Leipsic 345; 10. Bluffton 355; 11. Buckeye Central 358; 12. Lincolnview 359; 13. St. Henry 361; 14. Calvert 362; 15. St. Mary C.C. 366; 16. Montpelier 369 (Higbie 88, J. Richmond 91, Thorp 93, Sommer 97, E. Richmond 98); 17. St. Joseph C.C. 369; 18. Fairview 376;

TOP 10 INDIVIDUALS (*State Qualifiers): 1. * Zach Miller (Allen East) 68; 2. Carter Schnipke (Ottoville) 69; 3. *Clark Grayson (Danbury) 70; 4. *Jack Gerker (St. John’s) 72; 5. * Luke Rosebrook (Archbold) 73; T6. Esten Kennerk (Edgerton) 75, Mason Brandt (Leipsic) 75, Andrew Combs (Old Fort) 75; T9. Will Swigart (Ottawa Hills) 76, Cahle Roth (Archbold) 76; OTHER AREA INDIVIDUALS: T40. Zack Hayes (NC); T89. Owen Lemley (Fayette) 97

VOLLEYBALL

North Central 3 Fayette 0

Stryker 3 Holgate 2

Edon 3 Pettisville 2

Hilltop 3 Montpelier 1

Tinora 3 Wauseon 0

Evergreen 3 Ottawa Hills 1

Swanton 3 Edgerton 0

Fairview 3 Archbold 2

GIRLS SOCCER

Delta 1 Miller City 0

Bryan 8 Maumee 0

Ottawa Hills 3 Swanton 0

BOYS SOCCER

Toledo St. John’s 3 Pettisville 0

Wauseon 3 Delta 3

Bryan 11 Swanton 3

Evergreen 3 Archbold 0

BOYS CROSS COUNTRY

Antwerp Archer Invitational

TEAM SCORES: 1. Fairview 31; 2. Hicksville 55; 3. Antwerp 85; 4. Wayne Trace 93; 5. Edgerton 128; 6. Paulding 130

EDGERTON RUNNERS IN TOP 25: 12. Hayden Herman 20:21

GIRLS CROSS COUNTRY

Antwerp Archer Invitational

TEAM SCORES: 1. Fairview 39; 2. Edgerton 48; 3. Antwerp 63; 4. Wayne Trace 71

EDGERTON RUNNERS IN TOP 25: 6. Luisa Rudersdorf 23:33; 7. Anna Vermillion 23:50; 8. Ashlee Hug 24:17; 16. Annika Middle 25:31; 17. Heidi Meyer 25:39; 20. Natalie Kellogg 26:08; 22. Cailyn Brobst 26:48


 

Be the first to comment on "High School Scoreboard For October 7th, 2021`"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*